Enneagram Eğitim ve Atölyeleri

Enneagram teorisi, sadece tiplerin özelliklerini ve potansiyellerini açıklamakla kalmaz, aynı zamanda değişim ve gelişim alternatifleri de sunar.

Aşağıda, Enneagram eğitim çözümlerimiz bulunmaktadır.

Enneagram eğitimlerini Dr. Abdurrahman SUBAŞ  sürdürmektedir.

Enneagram seminer ve atölye duyuruları için facebook sayfamızı takip edebilirsiniz: 

Enneagram Kişisel ve Kurumsal Gelişim Atölyeleri

Eğitim AdıEnnagram Eğitiminin Amacı / İçeriği / Süresi
Enneagram Awareness: Farkındalık SemineriEnneagram farkındalık seminerinde, ennagrama göre insanın yapısı, kişilik ve mizaç tipleri, tipleri ortaya çıkaran sistem, kişilik tipimizin bize dayattığı çarpık duygusal ve bilişsel kalıplar ile kişiliğimizin gündelik yaşamdaki görünümü alatılamktadır. Ayrıca tiplerin stres ve öfke nedenleri açıklanmakta ve tipler için çözüm yolları paylaşılmaktadır. Farkındalık semineri ihtiyaca göre 3-4 saatlik sunum olarak yapılmaktadır.
Enneagram  Development: İnteraktif Gelişim Semineri.Enneagram gelişim seminerinde, ennagrama göre insanın yapısı, kişilik ve mizaç tipleri, tipleri ortaya çıkaran sistem, kişilik tipimizin bize dayattığı çarpık duygusal ve bilişsel kalıplar ile kişiliğimizin gündelik yaşamdaki görünümü ele alınmaktadır. Ayrıca tiplerin stres ve öfke nedenleri açıklanmakta ve tipler için çözüm yolları paylaşılmaktadır. Seminerde tiplerin egemen duyguları, zihni modelleri, tipik tutumları ve gelişim önerileri için katılımcılarla karşılıklı paylaşımlar yapılmakta, interaktif öğrenme ortamı oluşturulmaktadır.
Gelişim semineri talebe göre 6-8 saat arasında interaktif sunum olarak yapılmaktadır.
Enneagram Transformasyon: Kişisel Dönüşüm Atölyesi.Günlük yaşamda karşılaştığımız olaylar duygularımızı kolayca değiştirmektedir. Sık sık değişen duygu durumumuz ya da uzun süren negatif duygularımız yaşama sevincimizi elimizden almakta, tehlikelerle dolu anlamsız ve değersiz bir dünya algısı yaratmaktadır.
Karşılaştığımız olayların bizde duygu bozukluğu yaratmasının önüne geçmek için anlamı değiştirmeye ihtiyacımız vardır. Anlam, mizaç ve kişiliğimiz tarafından çarpıtılarak subjektif hale getirilmiştir. Mizaç, işlev bozukluğuna uğramış egonun dokuz türünden biridir. Egonun çarpıtılmuş negatif anlam dünyasından çıkmamız için kendimizi tanımaya, çarpık düşüncelerimizle yüzleşmeye, dikkatimizi yükseltmeye, anlamı onarmaya ve duyguların kaynaklarını yönetecek şuura ihtiyacımız vardır. Bu ihtiyacı ancak bilinçli farkındalık ve yüksek duygusal zekayla karşılayabiliriz.
Enneagram Transformasyon atölyesi, doğru görme, doğru anlamlandırma, doğru duygulanım için duygusal zekayı ve bilinçli farkındalığı geliştirici etkinliklerden oluşan içsel çalışma yöntemidir. Atölyede, egodaki çarpıklığı izleyen objektif gözlemciyle iç dünyamıza ışık tutmak ve arzularımız yerine erdemleri yerleştirmek amaçlanmaktadır.
Kişisel dönüşüm atölyesi, kohort koçluk yöntemiyle 8 hafta boyunca 3’er saatlik oturumlardan oluşan toplam 24 saatlik interaktif sunum, vaka çalışması, grup oyunları ve gözlem paylaşımlarından oluşan paradigma çalışmadır.
Tematik Enneagram AtölyeleriEnneagram Ebeveyn Atölyesi: Anne babalara çocuklarının mizaç ve kişiliğine  uygun tutumların kazandırılması amacıyla yapılan 24 saatlik kohort koçluk atölyesidir.
Enneagram Business: Enneagram iş atölyesi, iş süreçlerinde kişilik ve mizaç tiplerinin görünümünü keşfetmek, kişiliğimize uygun olmayan departmanda çalışırken değiştirmemiz gereken tutumları öğrenmek, insanların kişiliklerine uygun departmanlarda isdihdam edilerek performanslarını artırmak amacıyla yapılan 24 saatlik kohort koçluk atölyesidir.
Enneagram Çatışma ve İletişim Atölyesi: Kişiliğimizin çatışmaya odaklanmış kalıplarını izlemeyi ve ortadan kaldırmayı, çatışmaya neden olacak iletişim alışkanlıklarımızı değiştirmek amacıyla yapılan 24 saatlik kohort koçluk atölyesidir.
Enneagram Negatif Duygular Atölyesi: Bizde huzursuzluk yaratan duygulara kaynaklık eden düşünme kalıplarını keşfetmek, değiştirmek ve doğru duygulanımı sağlamayı amaçlayan 24 saatlik kohort koçluk atölyesidir.
Enneagram Erdem ve Tutkular Atölyesi: Çocukken kaybettiğimiz erdemlerimizden uzaklaşıp gündelik tutkularımızla (arzularımızla) o kadar çok özdeşleşerek yaşıyoruz ki, huzursuzluğun kaynağının elde edemediklerimiz olduğu varsayımıyla sürekli yeni arzular yaratıyor, yarattığımız arzuların esiri oluyoruz. Erdem ve tutkular atölyesinde çocukluğumuzda kaybettiğimiz nitelikleri canlandırmayı ve arzularımızın esaretinden kurtulmayı hedefliyoruz. Gerçek özgürlük yolculuğuna başlayacağımız  24 saatlik erdem ve tutkular atöltesinde kohort koçluk yöntemi kullanılmaktadır.
Enneagram Sertifika ProgramıEğitim, danışmanlık ve iş süreçlerinde enneagramı kullanmak isteyen ve enneagram eğitimi vermek isteyenler için hazırlanmış 30 saatlik enneagram eğitim programıdır.  Programda enneagram kişilik tiplerinin oluşumundan kişilik tiplerinin özel ve profesyonel yaşamımızdaki etkilerine ve tiplerin gelişim çalışmalarına kadar fonksiyonel bir içerik sunulmaktadır.