Etkinlik İlanları

Güncel Eğitim ve Etkinliklerimiz

ENNEAGRAM TRANSFORMASYON: Dönüşüm Atölyesi

–ONLINE-

Gündelik yaşamda ortaya çıkan yeni olaylara nasıl cevap vereceğimizi bilememek sık sık kaygı, üzüntü ve telaş gibi negatif heyecanlar yaşamamıza neden olmaktadır. Bilemediğimizde, tecrübelerimize başvururuz ancak tecrübenin, bu günün sorunlarına dünün cevaplarını kullanmaktan ibaret olduğunu unuturuz. Sıkça tecrübelere başvurmak, yaşamımızı sıkıcı hale getiren kısır döngülere dönüşmektedir. Kısır döngülerden kurtulmanın yolu anın içinde ortaya çıkan olaylara şuurlu cevap verebilmekle mümkündür. Oysa şuur, özümüzdeki üst merkezlerin fonksiyonu olduğundan tecrübeli zihnimizin içinde onu bulamayız.

Üst merkezlere ulaşıp şuur edinebilmemiz, anın içindeki izlenimlerce sıkıştırılan duygularımızın enerjisini kullanmakla mümkündür. Duygularımızı gözlemlediğimizde bilinç seviyemiz yükselir ve zihnimiz ana özgü şuur, şefkat ve irade üretir. Yaşamın, bizi telaşa sokan izlenimleri önümüze getirmesinin nedeni de daha şuurlu ve büyümüş bir öz varlık geliştirmemiz içindir. Ancak alışkanlıklarımızı sürdürme eğilimimiz içimizde dönüşüme direnç yaratmakta, bilincimizi küçültüp, kaygı ve acımızı büyütmektedir. Değişime direnci artıran bir diğer şey de Enneagram tipimizce algılarımızın çarpıtılması, cevaplarımızın bilinçsiz ve basmakalıp olmasıdır.

Enneagram Transformasyon Atölyemizde hayali kişilikten öz benliğe, bilmiş zihinden sessiz zihne, katılaşmış duygulardan açık kalpliliğe doğru dönüşüm ve şuurluluk yoldaşlığı yapıyoruz. Atölyemizde Enneagram kişilik bilgisi ile mevcut halimizi kolayca keşfediyor, Gurdjieff öğretisi ile duygularımızı gözlemliyor, özşefkatin güven ikliminde duygularımızın dönüştürücü gücünden yararlanıyor ve yükselen duygusal zekayı kullanarak grupça birbirimize destek oluyoruz.

Enneagram Transformasyon,  yaşama şimdi ve burada şuurlu, şefkatli ve coşkulu bir katılım sağlamamız için duyguların dönüştürme gücünden yararlanan öz farkındalık eğitimidir. Beş yıldır yürüttüğümüz ET atölyelerimiz, Türkiye’de Enneagram Kişilik, Gurdjieff Dördüncü Yol ve Duygusal Zeka disiplinleri birleştirilerek yapılan ilk ve tek çalışmadır.

Moderatör:

Dr. Abdurrahman Subaş*

Eğitim ve Yönetim Bilimci

*Subaş, Türkiye’de Enneagram üzerine ilk doktora tezini (2017) hazırlayan kişidir.

.

Tarih ve Ücret

27 Kasımdan İtibaren

Her Pazar /  20.30-23.30 arası

Aylık Ücret: 300 TL

İletişim ve kayıt:

humanakdm@gmail.com 

whatsapp: 0 505 231 79 96

humanakademi.com/etkinlikler

www.instagram.com/asubas34/

.

Atölyemiz online olduğu için her şehir ve ülkeden bağlanabilirsiniz. Katılım için bilgisayar (tablet/cep telefonu) internet ve kulaklık gerekmektedir. Kayıt yaptıranlarla giriş linki paylaşılmaktadır.

.

PROGRAM:

1.Hafta: Enneagramda Varoluş: Program tanıtımı, bağlamsal olarak insan.

2.Hafta: Enneagramda İnsanın Yapısı: Öz, mizaç, kişilik, imajinatif benlik, bölünmüş benlikler, özdeşleşme, bilinci uyutan fenomenler.

3.Hafta: Enneagramda Bilinç ve Şefkat: Kişilik tipimiz, içgözlem, farkındalık, kabul, bilinç, içsel bütünlük ve duygusal zeka.

4.Hafta: Enneagram Transformasyon: Enneagramla içsel dönüşüm, temel prensipler, devam atölyesi katılım koşulları hakkında bilgilendirme.

5.Haftadan İtibaren Devam Atölyesi: Program yukarıda sunulan dört haftalık atölye giriş eğitimleri ile başlayacaktır. Dördüncü hafta katılımcılarda devam atölyesi hakkında bilgi verilecektir. Dördüncü haftadan sonraki oturumlara ilk dört haftaya katılanlar dışında yeni katılımcı alınmayacaktır.

.

YARARLANILAN DİSİPLİNLER:

*Gurdjieff Dördüncü Yol

*Enneagram Kişilik

*Duygusal Zeka

*Kohort Koçluk

.

TEMEL İLKELER

*Kişisel çaba

*İç gözlem paylaşımı

*Grupla dayanışma

*Bireye saygı

*İstikrarlı katılım

.

#enneagram #Gurdjieff #dördüncüyol #duygusalzeka #farkındalık #kişilik #mizaç #dokuztip #mindfulness #özşefkat #duygu #felsefe #psikoloji #eğitim #kişiselgelişim #seminer #atölye  #insankaynakları #liderlik #dinamikliderlik #hedef #insan #yaşam #aile #motivasyon #kariyer #ego #iletişim #ilişkiler

 

ENNEAGRAM DÖNÜŞÜMSEL UZMANLIK EĞİTİMİ

Eğitim Hakkında

Günlük yaşamdaki algılarımız, düşük bilinç seviyesindeki Enneagram mizacımızca çarpıtılıp sınırlı sayıda tutum kalıbı ile otomatik cevaplanmaktadır. İnsanın hapishanesi diyebileceğimiz otomatikleşmiş bu düşük bilinç hallerinden yüksek bilinçli özsel hallerimizi deneyimlememiz için Enneagramın da öngördüğü gibi mizacımıza uygun bir dönüşüm çalışmasına ihtiyacımız vardır. Enneagram, içimize doğru aydınlanma, dışımıza doğru bilgelik kazanmanın en etkili yöntemidir.

Enneagram Kişilik ve Gurdjieff Öğretilerini birleştirip dönüşümsel mantıkla yapılandırdığımız Enneagram Dönüşümsel Uzmanlık Eğitimine, içsel yolculuğunda veya profesyonel yaşamında bu bilgelikten yararlanmak isteyen herkesi bekliyoruz. Eğitim programı sunum, interaktif grup etkinlikleri ve pratik gözlem paylaşımları ile zenginleştirilmiştir.

Eğitim ve yönetim bilimci Dr. Abdurrahman Subaş, Enneagram üzerine Türkiye’de ilk doktora tezini yazmış ve yıllardır Enneagram kişilik ile Gurdjieff öğretilerini birleştirerek eğitim ve atölye çalışmaları yapmaktadır.

Eğitim Takvimi

AKŞAM GRUBU:  17 Eylül’den itibaren her Cuma ve Cumartesi akşamı: Saat 20.00-23.45 arası (4’er saat) (5 Kasım son oturum)

GÜNDÜZ GRUBU: 18 Eylül’den itibaren her Cumartesi ve Pazar, Saat 10.00-15.00 arası (5’şer saat) (24 Ekim son oturum).

Eğitimi tamamlayanlara katılım belgesi verilecektir.

Eğitimi tamamlayanlar enneagram eğitici danışmanlığı, kariyer danışmanlığı ve mentörlüğü gibi uygulamalar yapabilirler. Koçluk, Aile Danışmanlığı ve Psikolojik Danışmanlık unvanı olanlar ise ayrıca mesleklerinde enneagram uygulamaları yapabilirler. Bu eğitim, mesleki unvan kazandırmaz ancak mesleğinizde enneagram uygulamaları yapabileceğiniz için sizi güçlü kılar.

Kayıt ve iletişim

whatsapp 05052317996

humanakdm@gmail.com

humanakademi.com/etkinlikler/

Eğitim Ücreti:

1.200 TL (Tüm fiyatlar KDV hariç fiyatlardır)

Üniversite öğrencileri için katılım ücreti 1.000 TL’dir. Sadece belirli modüleri satın almak isteyenler için 1 modül ücreti 300 TL’dir.

Grup İndirimi: 10 ve üstünde katılım sağlayan gruplara aynı grupta olmak koşulu ile kişi başı 900 TL’ye kayıt kabul edilmektedir. Bunun için size bu iletiyi gönderen grup sorumlusu ile iletişim kurunuz.   

(Talep edenler ödemeyi 3 taksitle yapabileceklerdir).

ENNEAGRAM DÖNÜŞÜMSEL UZMANLIK EĞİTİMİ ÇERÇEVE PROGRAMI

MODÜL 1 GİRİŞ 12 SAAT:

 • Enneagram Kişilik Sistemi: Enneagrama göre insanın yapısal özellikleri, kişilik, mizaç ve karekter dinamikleri
 • Enneagram Tipleri: Kişilik tiplerin temel özellikleri, zihni modelleri, yapısal potansiyelleri ve benlik yapıları
 • Tutkular ve Benlik Takılmaları: Kişilik tiplerinin kalp tutkuları ve benlik takılmaları

MODÜL 2 DİNAMİK 12 SAAT:

 • Sağlık Seviyeleri ve Dürtüsellik: Tiplerin sağlık seviyeleri, güven ve stres potansiyelleri, dürtüsel (istemsiz) tutumları
 • Kanat Kişilik ve Merkezlerle İlişkiler: Kanat kişilik tiplerinin yapıları, harmonik ve hornevian gruplar
 • İçgüdüsel Alt Tipler: İçgüdüsel fonksiyonların yaşama etkisi ve içgüdüsel alt tiplerin özellikleri

MODÜL 3 SOSYAL 12 SAAT:

 • Enneagramla Duygusal Zeka: Tiplerin duygusal yapıları, duygusal dirençleri ve duygusal zekanın gelişimi
 • Enneagramla İlişki ve İletişim: Kişilerarası ilişkilerde ve iletişimde tiplerin potansiyeli ve gelişimi
 • Enneagramla Ebeveynlik Eğitimi: Etkili ebeveynlik için Enneagram çözümleri

MODÜL 4 PROFESYONEL 12 SAAT:

 • İş Yaşamında Enneagram: Takımlar, çatışma, karar verme ve satış süreçlerinde Enneagram çözümleri
 • Enneagramın Eğitim Psikolojisi: Çocukluk, ergenlik ve gençlikte tiplerin özellikleri; eğitim ve rehberlikte Enneagram kullanımı
 • Enneagram Dinamik Liderlik: Tiplerin dinamik liderlik stilleri ve liderliğin dinamik gelişimi

MODÜL 5 UZMANLIK 12 SAAT:

 • Kişilik Tiplerinin Tespiti: Görüşme ile kişilik tiplerinin tespiti, tiplerin ayırt edici özellikleri (modüle yeni eklendi)
 • Koçluk ve Danışmanlıkta Enneagram: Kişilik tiplerini nesne ilişkileri, temel şemaları; Koçluk, mentorlük ve danışmanlık hizmetlerinde Ennegram pratikleri
 • Enneagram Transformasyon: Enneagramla kişisel dönüşüm ve içsel varlığın büyütülmesi, “kendin olmak”

 

.

ENNEAGRAM TRANSFORMASYON:

Dönüşüm Atölyesi

–ONLINE-

Gündelik yaşam, kaygı ve telaşımızı yükselten gelişmelerle doludur. Yeni durumların ne getirip ne götüreceğini bilemememiz ve koşullarımızın kötüleşeceğine dair yanlış inançlarımıza teslim olmamız kaygılarımızı yükseltmektedir. Halbuki yaşam, yeni koşullarıyla bizi dönüşüme ve gelişime davet ediyordur. Kaygı ve telaşımız, dönüşüme karşı içsel direnç oluşturmamıza neden olmaktadır. Değişime direnç, bilincimizi küçültürken kaygı ve acımızı büyütmektedir. Değişime direnci artıran bir diğer şey Enneagram tipimizce algılarımızın çarpıtılması ve çarpık algılarımıza verdiğimiz cevapların bilinçsiz ve otomatik olmasıdır. 

Kaygı ve telaşlarımızla baş edebilmek için yaşamın dönüştürme amacıyla entegre olmalıyız. Bunun için bölünmüş benliklerimizin (kişilik), algı çarpıtma ve otomatik davranma alışkanlıklarından kurtulmamız gerekir. Enneagram Transformasyon Atölyemizde hayali kişilikten öz benliğe, algısal zihinden sessiz zihne, katılaşmış duygulardan açık kalpliliğe doğru dönüşüm yoldaşlığı yapıyoruz. Atölyemizde Enneagram kişilik bilgisi ile mevcut halimizi kolayca keşfediyor, Gurdjieff öğretisi ile duygularımızı gözlemliyor, özşefkatin güven ikliminde duygularımızın dönüştürücü gücünden yararlanıyor ve yükselen duygusal zekayı kullanarak grupça birbirimize destek oluyoruz. Bölünmüş benliklerin esaretinden kurtulup özbenliğimizin yüksek bilinçli halini bir kez deneyimlediğimizde, dünkü bilince ihtiyacımız olmadığını keşfediyor, kendini keşfetmenin coşkusuyla yolumuza devam ediyoruz. Enneagram Transformasyon, yaşama “şimdi ve burada”  katılacak “farkındalık, kabul ve bilince” ulaşmak için duyguların dönüştürme gücünden yararlanmaktır.

Dört yıldır yürüttüğümüz ET atölyelerimiz, Türkiye’de Enneagram Kişilik, Gurdjieff Dördüncü Yol ve Duygusal Zeka kuramları birleştirilmiş olarak yürütülen ilk ve tek çalışmadır.

Moderatör:

Dr. Abdurrahman Subaş

Eğitim ve Yönetim Bilimci

________________________________________________________

Tarih ve Ücret

2 Ağustostan İtibaren

Her Pazartesi /  20.30-23.30 arası

Aylık Ücret: 300 TL

İletişim ve kayıt:

humanakdm@gmail.com 

whatsapp: 0 505 231 79 96

humanakademi.com/etkinlikler

www.instagram.com/asubas34/

____________________________________________________

Atölyemiz online olduğu için her şehirden bağlanabilirsiniz. Katılım için bilgisayar (tablet/cep telefonu) internet ve kulaklık gerekmektedir. Kayıt yaptıranlarla giriş linki paylaşılmaktadır.

________________________________________________________

PROGRAM:

1.Hafta: Enneagramda Varoluş: Program tanıtımı, bağlamsal olarak insan.

2.Hafta: Enneagramda İnsanın Yapısı: Öz, mizaç, kişilik, imajinatif benlik, bölünmüş benlikler, özdeşleşme, bilinci uyutan fenomenler.

3.Hafta: Enneagramda Bilinç ve Şefkat: Kişilik tipimiz, içgözlem, farkındalık, kabul, bilinç, içsel bütünlük ve duygusal zeka.

4.Hafta: Enneagram Transformasyon: Enneagramla içsel dönüşüm, temel prensipler, devam atölyesi katılım koşulları hakkında bilgilendirme.

5.Haftadan İtibaren Devam Atölyesi: Program yukarıda sunulan dört haftalık atölye giriş eğitimleri ile başlayacaktır. Dördüncü hafta katılımcılarda devam atölyesi hakkında bilgi verilecektir. Dördüncü haftadan sonraki oturumlara ilk dört haftaya katılanlar dışında yeni katılımcı alınmayacaktır.

________________________________________________________

YARARLANILAN DİSİPLİNLER:

*Enneagram Kişilik

*Dördüncü Yol

*Duygusal Zeka

*Özşefkat

*Kohort Koçluk

TEMEL İLKELER

*Kişisel çaba

*İç gözlem paylaşımı

*Grupla dayanışma

*Bireye saygı

*İstikrarlı katılım

 

ENNEAGRAM DÖNÜŞÜMSEL UZMANLIK EĞİTİMİ

ONLINE

Yeni Grup (Mayıs-2021 Grubu)

Günlük yaşamdaki algılarımız, mizaç ve kişilik tipimiz tarafından çarpıtılmış olarak yorumlanır. Algılarımıza karşı geliştirdiğimiz tutumlarımız ve karşılaştığımız problemlere verdiğimiz cevaplarsa ya mizaç ve kişilik tipimizin zihni modellerince üretilir ve ya sınırlı davranış repertuarımızdaki alışkanlıklardan seçilerek sergilenir. Kişiliğimiz ve daha derindeki mizacımızı tanımak,  bizim sınırlılıklarımızı öğrenmemizi sağlar ve bu sınırlılıkları aşmanın kapısı aralar. Enneagram; algılama, duygulanım ve tutum sınırlılıklarımızı bilişsel, duygusal ve eylemsel boyutlarıyla açıklayan kişilik ve mizaç modelidir. Enneagram, içimize doğru aydınlanma, dışımıza doğru bilgelik kazanmanın en etkili yöntemidir. Bu sıra dışı disiplinden özel ve profesyonel yaşamında yararlanmak isteyenler için Enneagram Dönüşümsel Uzmanlık Eğitimi programını hazırladık.

Enneagramı özel ve profesyonel yaşamında uzmanlık düzeyinde kullanmak isteyenler için modüler sistemle tasarlanmış Enneagram Dönüşümsel Uzmanlık Eğitimi 5 modülde toplanmış 60 saatten oluşmaktadır. Bu uzmanlık eğitimine katılanların, Enneagramı mesleğine uyarlayabilecek ve profesyonel olarak kullanabilecek düzeye gelmesinin yanında kazanımlarını özel yaşamına da yansıtabilecek yetkinliğe ulaşması hedeflenmiştir. Bu nedenle eğitim programı sunum, interaktif grup etkinlikleri ve pratik gözlemlerle zenginleştirilmiştir.

Eğitim, Enneagram üzerine Türkiye’de ilk doktora tezi yazmış olan eğitim ve yönetim bilimci Dr. Abdurrahman Subaş tarafından verilecektir.

Önemli Not: Eğitimde her bir grubun kontenjanı 30 kişidir. Kayıt yaptırmak için geç kalmayınız.

ENNEAGRAM DÖNÜŞÜMSEL UZMANLIK EĞİTİMİ ÇERÇEVE PROGRAMI

MODÜL 1 GİRİŞ 12 SAAT:

 • Enneagram Kişilik Sistemi: Enneagrama göre insanın yapısal özellikleri, kişilik, mizaç ve karekter dinamikleri
 • Enneagram Tipleri: Kişilik tiplerin temel özellikleri, zihni modelleri, yapısal potansiyelleri ve benlik yapıları
 • Tutkular ve Benlik Takılmaları: Kişilik tiplerinin kalp tutkuları ve benlik takılmaları

MODÜL 2 DİNAMİK 12 SAAT:

 • Sağlık Seviyeleri ve Dürtüsellik: Tiplerin sağlık seviyeleri, güven ve stres potansiyelleri, dürtüsel (istemsiz) tutumları
 • Kanat Kişilik ve Merkezlerle İlişkiler: Kanat kişilik tiplerinin yapıları, harmonik ve hornevian gruplar
 • İçgüdüsel Alt Tipler: İçgüdüsel fonksiyonların yaşama etkisi ve içgüdüsel alt tiplerin özellikleri

MODÜL 3 SOSYAL 12 SAAT:

 • Enneagramla Duygusal Zeka: Tiplerin duygusal yapıları, duygusal dirençleri ve duygusal zekanın gelişimi
 • Enneagramla İlişki ve İletişim: Kişilerarası ilişkilerde ve iletişimde tiplerin potansiyeli ve gelişimi
 • Enneagramla Ebeveynlik Eğitimi: Etkili ebeveynlik için Enneagram çözümleri

MODÜL 4 PROFESYONEL 12 SAAT:

 • İş Yaşamında Enneagram: Takımlar, çatışma, karar verme ve satış süreçlerinde Enneagram çözümleri
 • Enneagramın Eğitim Psikolojisi: Çocukluk, ergenlik ve gençlikte tiplerin özellikleri; eğitim ve rehberlikte Enneagram kullanımı
 • Enneagram Dinamik Liderlik: Tiplerin dinamik liderlik stilleri ve liderliğin dinamik gelişimi

MODÜL 5 UZMANLIK 12 SAAT:

 • Kişilik Tiplerinin Tespiti: Görüşme ile kişilik tiplerinin tespiti, tiplerin ayırt edici özellikleri (modüle yeni eklendi)
 • Koçluk ve Danışmanlıkta Enneagram: Kişilik tiplerini nesne ilişkileri, temel şemaları; Koçluk, mentorlük ve danışmanlık hizmetlerinde Ennegram pratikleri
 • Enneagram Transformasyon: Enneagramla kişisel dönüşüm ve içsel varlığın büyütülmesi, “kendin olmak”

Eğitim Takvimi

HAFTA SONU GÜNDÜZ GRUBU:

Her Cumartesi ve Pazar, Saat 10.00-15.00 arası (5’şer saat).

22, 23, 29, 30 Mayıs, 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27 Haziran 2021

AKŞAM GRUBU:

Her Pazar ve Pazartesi akşamı 20.00-23.45 arası (4’er saat).

24, 30, 31 Mayıs, 6, 7, 13, 14, 20, 21, 27, 28 haziran,

4, 5, 11, 12 Temmuz 2021

Eğitimi tamamlayanlara katılım belgesi verilecektir.

Kayıt ve iletişim

Whatsapp: 0505 231 79 96

humanakdm@gmail.com

humanakademi.com/etkinlikler/

Eğitim Ücreti:

1200 TL (KDV Hariç). Talep edenler ödemeyi 3 taksitle yapabileceklerdir. Üniversite öğrencileri için katılım ücreti 1000 TL’dir. Sadece belirli modüleri satın almak isteyenler için 1 modül ücreti 300 TL’dir (KDV Hariç).

Enneagram ve Gurdjieff

Farkındalık ve Bilgelik Söyleşileri

Sevgili takipçilerimiz,

Türkiye’de son 15 yılda yoğun bir ilgi gören Enneagram Kişilik Sistemi ve Gurdjieff öğretileri hakkında profesyonel düzeyde çalışanlarla Enneagram ilgililerini buluşturmak amacıyla 10 haftalık bir söyleşi programı düzenledik. Programa davet ettiğimiz değerli konuklarımız alanında önemli çalışmalar yapan çok değerli akademisyen, yazar, psikolog ve eğitimcilerden oluşmaktadır. Program davetimizi kabul eden tüm konuklarımıza gönülden teşekkür ederiz.

Programa herkesin kolayca erişimini sağlamak için yayınları Youtube’da Human Akademi kanalından canlı olarak yapacağız. Ayrıca, söyleşi yaptığımız konuklarımızdan uygun görenlerin videoları kanalımızda kayıtlı olarak erişime açık olacaktır.

Sizlerden kanalımıza şimdiden abone olup programla ilgili gelişmeleri yakından takip etmenizi dileriz. Enneagram üzerine Türkiye’de ilk defa yapılan böyle bir söyleşi dizisinden daha çok kişinin yararlanabilmesi için program ilanlarını sosyal medya hesaplarınızdan ve gruplarınızdan paylaşmanızı önemle rica ederiz.

Program profesyonellerden gelişim merakı olanlara, öğretmenlerden velilere, terapistlerden farkındalık ilgililerine, insan kaynaklarından liderlik ilgililerine her kesimden insana hitap edecektir.

İlgiyle takip etmeniz dileği ile saygı ve sevgilerimi sunarım.

Program Moderatörü

Dr. Abdurrahman Subaş

Eğitim ve Yönetim Bilimci

………………………

PROGRAM YAYIN BİLGİLERİ:

10 hafta 10 konu

Her Cuma

21.30-23.00 arası

Ücretsiz Canlı Yayın

Youtube: “Human Akademi” Kanalında

Kanalımıza şimdiden abone olmayı unutmayınız.

………………………

PROGRAM AKIŞ BİLGİLERİ:

2 Nisan: Araştırmacı Yazar, İsmail ACARKAN / Kendilik Algısı, Mizaç ve Farkındalık

9 Nisan: Eğitimci, Muammer KÜÇÜKYAZICI / Eğitimde Enneagram Uygulamaları

16 Nisan: 4. Yol Eğitimcisi, Funda ÖLEZ / Gurdjieff Öğretisiyle Kendini Tanıma

23 Nisan: Eğitimci Yazar, Okşan KARAKAYA / Çocuklara Rehber Olmak

30 Nisan: Klinik Psikolog & Psikoterapist, Banu YAŞAR / Terapide Enneagram Kullanımı

21 Mayıs: Doç.Dr. Mehmet PALANCI / Rehberlikte Enneagram Kullanımı

28 Mayıs: PDR. Dr. Abdulrezzak ÇİL / Enneagramla Kariyer ve Mesleki Planlama

4 Haziran: Eğitimci Dr. Mehmet ÖZDEMİR / İş’te Enneagram

11 Haziran: Yazar, Nihan KAYA / Gündelik Yaşamda ve Edebiyatta Enneagram

18 Haziran: Eğitim Bilimci Dr. Abdurrahman SUBAŞ / Enneagram’ın Farkı ve Programın Genel Değerlendirmesi

………………………

PROGRAM İLE İLGİLİ GELİŞMELERİ TAKİP İÇİN:

Web: humanakademi.com/etkinlikler

Instagram: @asubas34    @enneagrampsikoloji    @enneagramliderlik

YouTube: Human Akademi youtube.com/c/HumanAkademi

Linkedin : linkedin.com/in/abdurrahmansubas

Facebook: facebook.com/EnneagramDokuzMizac

Twitter: twitter.com/EnneagramMizac

 

Dr. Abdurrahman Subaş İle

ENNEAGRAM TRANSFORMASYON: Grupla Dönüşüm Atölyesi

–ONLINE-

Gündelik yaşam, kaygı ve telaşımızı yükselten gelişmelerle doludur. Yeni durumların ne getirip ne götüreceğini bilemememiz ve koşullarımızın kötüleşeceğine dair yanlış inançlarımıza teslim olmamız kaygılarımızı yükseltmektedir. Halbuki yaşam, yeni koşullarıyla bizi dönüşüme ve gelişime davet ediyordur. Kaygı ve telaşımız, dönüşüme karşı içsel direnç oluşturmamıza neden olmaktadır. Değişime direnç, bilincimizi küçültürken kaygı ve acımızı büyütmektedir. Değişime direnci artıran bir diğer şey Enneagram tipimizce algılarımızın çarpıtılması ve çarpık algılarımıza verdiğimiz cevapların bilinçsiz ve otomatik olmasıdır. 

Kaygı ve telaşlarımızla baş edebilmek için yaşamın dönüştürme amacıyla entegre olmalıyız. Bunun için bölünmüş benliklerimizin (kişilik), algı çarpıtma ve otomatik davranma alışkanlıklarından kurtulmamız gerekir. Enneagram Transformasyon Atölyemizde hayali kişilikten öz benliğe, algısal zihinden sessiz zihne, katılaşmış duygulardan açık kalpliliğe doğru dönüşüm yoldaşlığı yapıyoruz. Atölyemizde Enneagram kişilik bilgisi ile mevcut halimizi kolayca keşfediyor, Gurdjieff öğretisi ile duygularımızı gözlemliyor, özşefkatin güven ikliminde duygularımızın dönüştürücü gücünden yararlanıyor ve yükselen duygusal zekayı kullanarak grupça birbirimize destek oluyoruz. Bölünmüş benliklerin esaretinden kurtulup özbenliğimizin yüksek bilinçli halini bir kez deneyimlediğimizde, dünkü bilince ihtiyacımız olmadığını keşfediyor, kendini keşfetmenin coşkusuyla yolumuza devam ediyoruz. Enneagram Transformasyon, yaşama “şimdi ve burada”  katılacak “farkındalık, kabul ve bilince” ulaşmak için duyguların dönüştürme gücünden yararlanmaktır.

Moderatör:

Dr. Abdurrahman Subaş

Eğitim ve Yönetim Bilimci

________________________________________________________

Tarih ve Ücret

22 Eylülden İtibaren

Her Salı  /  20.00-23.00 arası

Aylık Ücret: 225 TL

İletişim ve kayıt:

humanakdm@gmail.com 

whatsapp: 0 505 231 79 96

humanakademi.com/etkinlikler

________________________________________________________

Atölyemiz online olduğu için her şehirden bağlanabilirsiniz. Katılım için bilgisayar (tablet/cep telefonu) internet ve kulaklık gerekmektedir. Kayıt yaptıranlarla giriş linki paylaşılmaktadır.

________________________________________________________

PROGRAM:

1.Hafta: Enneagramda Varoluş: Program tanıtımı, bağlamsal olarak insan.

2.Hafta: Enneagramda İnsanın Yapısı: Öz, mizaç, kişilik, imajinatif benlik, bölünmüş benlikler, özdeşleşme, bilinci uyutan fenomenler.

3.Hafta: Enneagramda Bilinç ve Şefkat: Kişilik tipimiz, içgözlem, farkındalık, kabul, bilinç, içsel bütünlük ve duygusal zeka.

4.Hafta: Enneagram Transformasyon: Enneagramla içsel dönüşüm, temel prensipler, devam atölyesi katılım koşulları hakkında bilgilendirme.

5.Haftadan İtibaren Devam Atölyesi: Program yukarıda sunulan dört haftalık atölye giriş eğitimleri ile başlayacaktır. Dördüncü hafta katılımcılarda devam atölyesi hakkında bilgi verilecektir. Dördüncü haftadan sonraki oturumlara ilk dört haftaya katılanlar dışında yeni katılımcı alınmayacaktır.

________________________________________________________

YARARLANILAN DİSİPLİNLER:

*Enneagram Kişilik

*Dördüncü Yol

*Duygusal Zeka

*Özşefkat

*Kohort Koçluk

TEMEL İLKELER

*Kişisel çaba

*İç gözlem paylaşımı

*Grupla dayanışma

*Bireye saygı

*İstikrarlı katılım

#enneagram #kişilik #mizaç #dokuztip #duygusalzeka #farkındalık #dördüncüyol #Gurdjieff #özşefkat #duygular #felsefe #psikoloji #eğitim #kişiselgelişim #seminer #atölye #webiner #online  #insankaynakları #liderlik #dinamikliderlik #hedef #insan #yaşam #aile #motivasyon #kariyer #ego #iletişim #ilişkiler

ENNEAGRAM DÖNÜŞÜMSEL UZMANLIK EĞİTİMİ

ONLINE

Günlük yaşamdaki algılarımız, mizaç ve kişilik tipimiz tarafından çarpıtılmış olarak yorumlanır. Algılarımıza karşı geliştirdiğimiz tutumlarımız ve karşılaştığımız problemlere verdiğimiz cevaplarsa ya mizaç ve kişilik tipimizin zihinsel modellerince üretilir ve ya sınırlı davranış repertuarımızdaki alışkanlıklardan seçilerek sergilenir. Kişiliğimiz ve daha derindeki mizacımızı tanımak,  bizim sınırlılıklarımızı öğrenmemizi sağlar ve bu sınırlılıkları aşmanın kapısı aralar. Enneagram; algılama, duygulanım ve tutum sınırlılıklarımızı bilişsel, duygusal ve eylemsel boyutlarıyla açıklayan kişilik ve mizaç modelidir. Enneagram, içimize doğru aydınlanma, dışımıza doğru bilgelik kazanmanın en etkili yöntemidir. Bu sıradışı disiplinden özel ve profesyonel yaşamında yararlanmak isteyenler için Enneagram Dönüşümsel Uzmanlık Eğitimi programını hazırladık.

Enneagramı özel ve profesyonel yaşamında uzmanlık düzeyinde kullanmak isteyenler için modüler sistemle tasarlanmış Enneagram Dönüşümsel Uzmanlık Eğitimi 5 modülde toplanmış 60 saatten oluşmaktadır. Bu uzmanlık eğitimine katılanların, Enneagramı mesleğine uyarlayabilecek ve profesyonel olarak kullanabilecek düzeye gelmesinin yanında kazanımlarını özel yaşamına da yansıtabilecek yetkinliğe ulaşması hedeflenmiştir. Bu nedenle eğitim programı sunum, interaktif grup etkinlikleri ve pratik gözlemlerle zenginleştirilmiştir.

Eğitim, Enneagram üzerine Türkiye’de ilk doktora tezini yazmış olan eğitim ve yönetim bilimci Dr. Abdurrahman Subaş tarafından verilecektir.

Eğitim grupları takvimi:

HAFTA İÇİ GRUBU: Her Pazartesi ve Cuma, Saat 20.00-24.00 arası (4’er saat).

Eğitim Tarihleri: 29 Haziran, 3,6,10,13,17,20,24,27 Temmuz, 7,10,14,17,21,24 Ağustos/2020

HAFTA SONU GRUBU: Her Cumartesi ve Pazar, Saat 13.00-19.00 arası (6’şar saat).

Eğitim Tarihleri: 27,28 Haziran, 4,5, 11,12, 18,19, 25,26 Temmuz/2020

Eğitimi tamamlayanlara katılım belgesi verilecek.

Promasyon: Eğitimi tamamlayan her katılımcıya 50 kişilik DLM Enneagram Kişilik, Kariyer ve Liderlik Envanterleri ücretsiz tanımlanacaktır.

Kayıt ve iletişim:

Aşağıdaki iletişim kaynaklarına, adınız soyadınız, mail adresiniz, telefon numaranız, yaşadığınız il ve kayıt yaptırmak istediğiniz grubu (hafta içi / hafta sonu) bildirmeniz gerekmektedir.

whatsapp: 05052317996

humanakdm@gmail.com

humanakademi.com/etkinlikler/

Eğitim Ücreti: 900 TL (KDV Hariç) (Talep edenler ödemeyi 3 taksitle yapabileceklerdir).

Üniversite öğrencileri için katılım ücreti 750 TL’dir.

 Not: Sadece belirli modüleri satınalmak isteyenler için 1 modül ücreti 300 TL’dir.

Önemli Not: Eğitimin kontenjanı 24 kişi olup, kontenjanın 11’i, tasarım aşamasındayken dolmuştur. Kayıt yaptırmak için geç kalmayınız.

ENNEAGRAM DÖNÜŞÜMSEL UZMANLIK EĞİTİM PROGRAMI

MODÜL VE İÇERİKLERİ

MODÜL 1 GİRİŞ 12 SAAT:

 • Enneagram Kişilik Sistemi: Enneagrama göre insanın yapısal özellikleri, kişilik, mizaç ve karekter dinamikleri
 • Enneagram Tipleri: Kişilik tiplerin temel özellikleri, zihni modelleri, yapısal potansiyelleri ve benlik yapıları
 • Tutkular ve Benlik Takılmaları: Kişilik tiplerinin kalp tutkuları ve benlik takılmaları

MODÜL 2 DİNAMİK 12 SAAT:

 • Sağlık Seviyeleri ve Dürtüsellik: Tiplerin sağlık seviyeleri, güven ve stres potansiyelleri, dürtüsel (istemsiz) tutumları
 • Kanat Kişilik ve Merkezlerle İlişkiler: Kanat kişilik tiplerinin yapıları, harmonik ve hornevian gruplar
 • İçgüdüsel Alt Tipler: İçgüdüsel fonksiyonların yaşama etkisi ve içgüdüsel alt tiplerin özellikleri

MODÜL 3 SOSYAL 12 SAAT:

 • Enneagramla Duygusal Zeka: Tiplerin duygusal yapıları, duygusal dirençleri ve duygusal zekanın gelişimi
 • Enneagramla İlişki ve İletişim: Kişilerarası ilişkilerde ve iletişimde tiplerin potansiyeli ve gelişimi
 • Enneagramla Ebeveynlik Eğitimi: Etkili ebeveynlik için Enneagram çözümleri

MODÜL 4 PROFESYONEL 12 SAAT:

 • İş Yaşamında Enneagram: Takımlar, çatışma, karar verme ve satış süreçlerinde Enneagram çözümleri
 • Enneagramın Eğitim Psikolojisi:Çocukluk, ergenlik ve gençlikte tiplerin özellikleri; eğitim ve rehberlikte Enneagram kullanımı
 • Enneagram Dinamik Liderlik: Tiplerin dinamik liderlik stilleri ve liderliğin dinamik gelişimi

MODÜL 5 UZMANLIK 12 SAAT:

 • Enneagramda Nesne İlişkileri Ve Şemalar: Kişilik tiplerini nesne ilişkileri, temel şemaları, şema tetiklenme potansiyelleri
 • Koçluk ve Danışmanlıkta Enneagram: Koçluk, mentörlük ve danışmanlık hizmetlerinde Ennegram pratikleri
 • Enneagram Transformasyon: Enneagramla kişisel dönüşüm ve içsel varlığın büyütülmesi, “kendin olmak”
Dr. Abdurrahman Subaş ile webiner eğitimler

Yaşam, getirdiği koşullarıyla bizi değişime ve yaratıcılığa zorlar.

Korona salgını nedeni ile tüm eğitim ve danışmanlık hizmetlerimize online olarak devam ediyoruz.

Sen de değişime ayak uydurmak istiyorsan bize katıl.

Kurumsal ya da bireysel olarak aşağıdaki webiner hizmetlerden yararlanmak için bize ulaşın:

humanakdm@gmail.com

info@humanakademi.com

Webiner hizmetlerimiz:

 • Enneagram  Kurumsal Eğitimler
 • Enneagram Kişilik Seminerleri
 • Enneagram Dinamik Liderlik Semineri
 • Enneagram Transformasyon:  Dönüşüm Atölyesi
 • Enneagram Kişilik ve Liderlik : Birebir Eğitimleri

ENNEAGRAM DİNAMİK LİDERLİK EĞİTİMİ

İçindeki dinamik lideri uyandır.

“Tüm yönetim kitapları, benim yazdıklarımda dahil, diğer insanların yönetilmesine odaklanır. Ama önce kendini yönetemezsen başkalarını yönetemezsin. “ Peter Drucker

“Heyecanlandıran bir vizyona bağlı olarak, sürdürülebilir etkili stratejilerle yönetilen, girişimci ve dönüşümcü bir ruh taşıyan, paydaşların işbirliği içinde hedefe odaklandığı, ilkelerle takım halinde hareket eden öğrenen bir örgüt yaratıp, karizmam ile yönetmek istiyorum” diyorsanız bu eğitim tam sizin için.

1 Şubat 2020

10:00-18:00

Kontenjan: 8 kişi

Rez. 0532 485 98 62 Bilgi: 0505 231 79 97

Tuva Sanat Merkezi-Taksim

Seminer İçeriği: Enneagram kişilik modeli • Kişilik tiplerinin liderlik stilleriyle ilişkisi • Tiplerin liderlik stilleri ve karizma kaynakları. • DLM Liderlik stillerinin GZFT potansiyelleri • Liderin zihinsel, duygusal, eylemsel ve bütünsel gelişimi • Liderin çatışma yönetimi, iletişim yönetimi, vizyon yönetimi • Liderin takipçileri etkilemesinin yöntemi • DLM Döngüsü ile liderlikte 360′ profesyonel gelişim.

YENİ SEZON ENNEAGRAM EĞİTİMLERİ

YUMURTAYI İÇTEN KIR!

Dr. Abdurrahman Subaş moderatörlüğünde, yeni dönem, “Enneagram Transformasyon: Kişisel Dönüşüm Atölyesi” Tuva Sanat – Taksim’de başlıyor.

Enneagram Transformasyon atölyesi, doğru görme, doğru anlamlandırma, doğru duygulanım için Enneagram Felsefesi ve Kişilik Tipleri bilgisinin yanında, Dördüncü Yol Disiplini, Duygusal Zeka ve Bilinçli Farkındalık disiplinlerinden yararlanılarak geliştirilmiş etkinliklerden oluşan içsel çalışma yöntemidir. Atölyede, egodaki çarpıklığı izleyen objektif gözlemciyle iç dünyamıza ışık tutmak ve arzularımız yerine erdemleri yerleştirmek amaçlanmaktadır.

Enneagram Kişisel Dönüşüm Atölyesinde “kişisel çaba, iç gözlem, grupla dayanışma ve bireye saygı” temel ilkelerdir. 

Atölye Tanıtım Toplantısı:

2 Şubat 2020 Pazar Saat: 12:00-15:00 Arası veya

3 Şubat 2020 Pazartesi Saat: 19:30-22:30 Arası

 ATÖLYE DEVAM EDİYOR

Atölye Tarihleri

İlk Oturum: 13 Kasım 2019 Çarşamba 19.00-22.30

Her Çarşamba / 19.30 – 22.30

Kontenjan: Max. 12 kişi

Yer: Tuva Sanat Merkezi-Taksim

Rezervasyon 0532 485 98 62

http://tuvasanat.com 

enneagram kişilik  mizaç duygusalzeka  felsefe  kişiselgelişim psikoloji kişilik dinamikliderlik

Değerli takipçilerimiz,

Yeni sezonda daha çok kişiyi Enneagramla tanıştırmak için online ve yüzyüze eğitim programları yapacağız.

Eğitimlerin tamamı Dr. Abdurrahman Subaş tarafından verilmektedir.

Aşağıda, birlikte organize ettiğimiz “Kişisel Gelişim Online” sitesindeki eğitimlerin bilgi ve kayıt linkleri mevcuttur.

Yüz yüze eğitimler İstanbul’da yapılırken, online eğitimlere her yerden katılabilirsiniz.

Online eğitimlerimiz eğitimci ve katılımcılar için görüntülü ve interaktiftir.  

Bu ilanda duyurulanlar dışında kurumsal ve bireysel eğitimlerimiz devam etmektedir.

1.Enneagram Sertifika Programı

Eğitim başlama tarihi 19 Ekim 2019

Cumartesi-Pazar 10:00-19:00 arası (2 hafta) (30 saat indirimli 2000 TL)

https://kgo.com.tr/online-egitim/enneagram-sertifika-programi/

Bu atölyeyi ister online, isterseniz Kadıköy’de yüz yüze alabilirsiniz.

2.Enneagram Dinamik Liderlik Eğitimi 

Eğitim başlama tarihi 4 Kasım 2019

Pazartesi, Salı, Çarşamba  21:00-22:30 (2 hafta) (12 saat 750 TL)

https://kgo.com.tr/online-egitim/enneagram-dinamik-liderlik-egitimi/

3.Enneagram Transformasyon (Kişisel Dönüşüm) Atölyesi 

Atölye başlama tarihi 15 Kasım 2019

Cuma Akşamları 19:00-22:00 (30 saat 1000 TL)

https://kgo.com.tr/online-egitim/enneagram-transformasyon-kisisel-donusum-atolyesi/

Bu atölyeyi ister online, isterseniz Kadıköy’de yüz yüze alabilirsiniz.

 

4.İş ve İK için Enneagram Eğitimi 

Eğitim başlama tarihi 21 Ekim 2019

Pazartesi, Salı, Çarşamba 21:00-22:30 (2 hafta) (12 saat 750 TL)

https://kgo.com.tr/online-egitim/is-ve-ik-icin-enneagram-egitimi/

5.Enneagram İlişkiler ve İletişim Eğitimi 

Eğitim başlama tarihi 7 Ekim 2019

Pazartesi, Salı, Çarşamba 21:00-22:30 (2 hafta) (12 saat 750 TL)

https://kgo.com.tr/online-egitim/enneagram-iliski-ve-iletisim-egitimi/

İLETİŞİM:

Mail:  info@kgo.com.tr  

Çağrı merkezi: 0 850 500 2000

#enneagram #kişilik #karekter #mizaç #liderlik #leadership #işletme #yönetim #iletişim #ilişkiler #dinamikliderlik #kişiselgelişim #koçluk #psikoloji #felsefe #eğitim

ETKİNLİK VE EĞİTİMLER HAKKINDA BİLGİ

Temel Enneagram Eğitimi 12 saat ile 48 saat arasında kurumsal ihtiyaçlara göre planlanmaktadır. Aşağıda Enneagram Temel Eğitim programının genel çerçevesi mevcuttur.

Temel Enneagram Eğitimi Çerçeve Programı

Enneagram Kişilik Sistemi: İnsanın yapısı,Merkezler, Egemen Duygular, Bilişsel
Farkındalık, Zihni Modeller, Erdemler, tutkular ve benlik takılmaları

Tiplerin Dinamikleri: Sağlık düzeyi, Stres ve güven, Öfke, Harmonik ve hornevian gruplar, Güçlü
ve zayıf yönler, Motivasyon, Dikkatinin yoğunlaştığı konular

Karşılaştırmalı Tipler: Savunma Stilleri, Dünyaya verdiği mesajlar, Takıntılı (dürtüsel)
tutumlar, İkincil düzey güdüler,Benlik algıları

İş İçin Enneagram: Etkileşim, İletişim, Çatışma, Karar Verme, Takımla çalışma, Geri
bildirim, Satış

Liderlik İçin Enneagram: Dinamik Liderlik: Tiplerin Dinamik Liderlik Stilleri, Tiplerin
duygusal zeka potansiyelleri, Dinamik Liderlerin Zihni Modelleri, Liderlikte
güçlü ve zayıf yönleri

Dönüşüm  İçin Enneagram : Tiplerin Kör noktaları, Tiplerin Dönüşüm
anahtarı, Tiplere gelişim önerileri, Stop, dikkat, sessiz zihin, açık kalp,
mindfulness (bilinçli farkındalık)

Enneagram Kişilik, Kariyer ve Liderlik Raporlarını Yorumlama

ATÖLYELER

KİŞİSEL DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ

Enneagram Dönüşüm Atölyesinin Beklenen Pratik Faydaları

 • Kendimizi tanıma ve başkalarını anlama düzeyimiz yükselir.
 • İş, aile ve sosyal çevremizle daha sağlıklı ilişkiler kurarız.  İletişim yeteneklerimiz artar, başkalarıyla çatışmaya
  girmeden olayları yönetme kabiliyetimiz yükselir.
 • İçsel çatışmalarımız ve gerginliklerimizin azalmasına katkı yapar.
 • Duygusal zekamız gelişir. Kendi duygularımızı ve başkalarının duygularını kolayca fark ederiz. Duygularımızı ve ilişkilerimizi daha sağlıklı yürütürüz.
 • Mizacımızdan kaynaklanan yanlış düşünceler ve olumsuz duygulardan kurtuluruz.
 • Kişilik
  tiplerinin hayatı değerlendirmesinin birbirinden farklı olduğunu görmek,
  diğerlerine karşı saygı ve anlayışımızı geliştirir.
 • Dikkatdağınıklıklarımız azalır. 
 • Kendimizi tanıdıkça diğerlerine karşı gereksiz (oysa haklı olduğunu zannnettiğimiz) kızgınlık ve öfkelerimizin tesiri azalır, diğerlerine karşı anlayışımız gelişir.

Kişisel Dönüşüm Atölyesi Hakkında:

Günlük yaşamda karşılaştığımız olaylar duygularımızı kolayca değiştirmektedir. Sık sık
değişen duygu durumumuz ya da uzun süren negatif duygularımız yaşama
sevincimizi elimizden almakta, tehlikelerle dolu anlamsız ve değersiz bir dünya
algısı yaratmaktadır. Negatif duygularımızın enerjimizi düşürmesinden dolayı
yorgun, tepkili, stresli ve öfkeli bir yaşam sürdürmekteyiz.

Karşılaştığımız olayların bizde duygu bozukluğu yaratmasının önüne geçmek için anlamı
değiştirmeye ihtiyacımız vardır. Anlam, mizaç ve kişiliğimiz tarafından
çarpıtılarak subjektif hale getirilmiştir. Ennagramda açıklanan mizaçlar,
bilişsel işlev bozukluğuna uğramış egonun dokuz türünden biridir. Egonun
çarpıtılmış negatif anlam dünyasından çıkmamız için kendimizi tanımaya, çarpık
düşüncelerimizle yüzleşmeye, dikkatimizi yükseltmeye, anlamı onarmaya ve
duyguların kaynaklarını yönetecek şuura ihtiyacımız vardır. Bu ihtiyacı ancak
bilinçli farkındalık ve yüksek duygusal zekayla karşılayabiliriz.

Enneagram Transformasyon atölyesi, doğru görme, doğru anlamlandırma, doğru duygulanım için duygusal zekayı ve bilinçli farkındalığı geliştirici etkinliklerden oluşan
içsel çalışma yöntemidir. Atölyede, egodaki çarpıklığı izleyen objektif
gözlemciyle iç dünyamıza ışık tutmak ve arzularımız yerine erdemleri
yerleştirmek amaçlanmaktadır.

Kişisel dönüşüm atölyesi, kohort koçluk yöntemiyle 8 hafta boyunca 3’er saatlik
oturumlardan oluşan toplam 24 saatlik interaktif sunum, vaka çalışması, grup
oyunları ve gözlem paylaşımlarından oluşan grup çalışmasıdır.

“Mutsuzum, sıkılıyorum, öfkeliyim, kimse beni sevmiyor, yaptığım iyiliklerin karşılığını
göremiyorum, çok başarılıyım ama mutlu değilim, hayatın anlamını bulamıyorum,
daha güçlü olmalıyım, kimseye güvenemiyorum, gelecek tehlikelerle dolu, hayır
diyemiyorum, karamsarlıktan kurtulamıyorum, içimdeki sesi dinlemekten
sıkıldım…” İçinizde bunlara benzer sesleri sıklıkla duyuyorsanız, atölyemiz tam
size göre.

Enneagram Kişisel Dönüşüm Atölyesinin Amacı

Bilinçli, anlamlı ve coşkulu bir yaşam için, Enneagram, bilinçli farkındalık ve
iç gözlem tekniklerini kullanarak, kişiliğini derinlemesine tanımak, bilişsel
ve duygusal yeteneklerimizi geliştirmek, kişiye özgü dönüşümü sağlayacak yöntem
ve beceriler kazanmak.

Atölyede “gruba yönelik” ve “bireye yönelik” olarak iki farklı çalışma birlikte
yürütülmektedir. En fazla 16 kişinin kabul edildiği atölyede “kişisel çaba, iç
gözlem, grupla dayanışma ve bireye saygı” temel ilkelerdir.

Atölyeyi tamamlayanlara 24 saatlik, “Enneagram Transformasyon: Kişisel Dönüşüm Atölyesi” katılım sertifikası verilmektedir.

 

DLM TRANSFORMASYON: 

DİNAMİK LİDERLİK DÖNÜŞÜM ATÖLYESİ

Dinamik Liderlik Dönüşüm Atölyesinin Beklenen Pratik Faydaları:

1.Kişisel ve yönetsel kalıplarımızdaki çarpıklığı görmeye, onarmaya ve çarpık
bilişsel kalıpların yarattığı negatif duygulardan uzaklaşmaya katkı yapar.

2.Duygusal zekamızın gelişimine katkı yapar, etkili liderlik için duygusal zekamızı
kullanmamızın önünü açar.

3.Sistem düşüncesi (Öğrenen Organizasyon) içinde, kişisel hakimiyetimizi paylaşılan
vizyona uygun geliştirmeye, etkili takımlar kurarak sistemli çalışmamıza katkı
yapar.

4.Kendimizin ve diğerlerinin duygularını görme yeteneği ile eylem ve söylemlerimizin
yaratacağı duygu durumlarına karşı öngörümüz gelişir.

5.Kişilik tipimizin liderliğimizi güçlendiren ve zayıflatan potansiyellerini tanır,
etkili liderlik için kişisel dönüşüm yolumuzu keşfederiz.

6.Takipçilerimizi etkilemenin sırlarını ve onları sistemimize dahil etmenin yollarını keşfederiz.

7.Örgütsel stres ve çatışmaların azalmasına nasıl katkı yapacağımızı keşfeder, örgütsel
bağlılık ve motivasyonu sağlama öngörüsü kazanırız.

8.Ast ve üstlerimizle olan iletişim ve ilişkide dengeli davranma becerisi kazanırız.

Dinamik Liderlik Dönüşüm Atölyesi Hakkında:

“Tüm yönetim kitapları, benim yazdıklarımda dahil, diğer insanların yönetilmesine
odaklanır. Ama önce kendini yönetemezsen başkalarını yönetemezsin.” Peter
Drucker

Liderlik, başkalarını etkileme sürecidir. Etkili lider, duygusal zekanın
bileşenleri olan duygusal özbilinç, kendini yönetebilme, sosyal farkındalık,
diğerlerinin duygularını yönetebilme ve ilişkilerin yönetimi yetilerine sahip
yöneticidir.

Dinamik Liderlik, liderliğin kişiliğimiz üzerine inşa edildiği ve liderliğe kendimizden
başlayarak çevreye doğru genişlemesi gerektiği tezine dayanan, çağdaş liderlik
kuramları, duygusal zeka kuramı, enneagram kuramı ve bilinçli farkındalık
yaklaşımlarıyla zenginleştirilmiş yeni nesil liderlik yaklaşımıdır.

Atölyede, katılımcılarda özfarkındalık, özyönetim, duygu yönetimi, sosyal çevre yönetimi,
ilişkilerin yönetimi, değer yönetimi, kriz yönetimi, karar süreçlerinin
yönetimi, takım yönetimi ve satış yönetimi süreçleri için içsel disiplin ve
donanım oluşturacak müfredat kullanılmaktadır.

Atölyeye katılan liderlere, kurumsal hedefleri takipçilerce heyecanla paylaşılan bir
vizyona dönüştürecek sürdürülebilir yeteneklerin kazandırılması
hedeflenmektedir.

Atölyede interaktif sunum, vaka çalışması, grup oyunları, ilham veren videolar ve
içgözlem paylaşımlarıyla duygusal, eylemsel ve bilişsel potansiyellerin aktif
edilmesi amaçlanmaktadır.
DLM Dönüşüm Atölyesi, sistem düşüncesi (5. disiplin) mantığıyla
yapılandırılmış, 8 hafta boyunca 3’er saatlik oturumlardan oluşan toplam 24
saatlik kohort koçluk çalışmadır.

Dinamik Liderlik Dönüşüm Atölyesi Amacı

Her kişilik tipinde, diğerlerini etkileyebilecek kendine özgü karizma kaynakları
mevcuttur. Atölyedeki amacımız kişiliğimizde olup canlandırılmayı bekleyen
karizma kaynaklarını keşfetmek, karizmamızı olumsuz etkileyen potansiyellerimizi
eritmek ve kişisel potansiyelimizi etkili ve coşkulu liderliğe dönüştürecek
süreci başlatmaktır.

Atölyede “gruba yönelik” ve “bireye yönelik” olarak iki farklı çalışma birlikte
yürütülmektedir. En fazla 16 kişinin kabul edildiği atölyede “kişisel çaba, iç
gözlem, grupla dayanışma ve bireye saygı” temel ilkelerdir.

Atölyeyi tamamlayanlara 24 saatlik, “DLM Transformasyon: Dinamik Liderlik Dönüşüm
Atölyesi” katılım sertifikası verilmektedir.